Založ si blog

Reklama nadovšetko?

ak ju raz zacnete pit

 

Reklama nadovšetko?

I napriek tomu, že reklamy nám gumujú mozgy už dlho, nemôžem si na nich zvyknúť. Akonáhle nejaká začne, prepínam kanál. Nehovoriac o tom, že skoro všetky reklamy sú o peniazoch, pôžičkách, poistkách  a vidieť nejakú trefnú a zaujímavú reklamu je už skôr rarita. Na Slovensku je to už raz tak.

Ale aj inak. dokonca sem tam sa objaví reklama ktorá propaguje nezdravý výrobok, hoci aj minerálku. Samozrejme práve vtedy, keď frčí pitný režim a sme bombardovaní upozorneniami, koľko mame denne piť.

Tak som si kúpil   „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“  za dobru cenu. Vypil som fľašku – a to bola posledná v mojom živote.

Náhodou som sa pozrel na zloženie a čo nevidím: nevhodná na pravidelnú konzumáciu a  pre deti do 7 rokov…

Poviete si, že o nič nejde?  Ako môže minerálka škodiť?

Dôvod: príliš veľké množstvo fluoridov.

Nuž pomyslite si, veď fluoridy sú aj v zubnej paste…áno, ale fluoridy sú všeobecne jedy.

Ešteže nežijeme v USA, kde fluoridy pijú v pitnej vode…aspoň mi je jasné, prečo sú američania takí, akí sú…

Nie je mi jasne, že niekto môže propagovať zdraviu neprospešný  výrobok (ak by nebol ,  tak by ho mohli snáď piť aj deti  a dal by sa pravidelne konzumovať…či?)

Darmo, žijeme na Slovensku- stačí na niečo hodiť reklamu a mnohí sa na výrobok hneď aj vrhnú -čo tam po kvalite alebo škodlivosti.

Takže dodržiavajte pitný režim, ale skúste si radšej vybrať inú minerálku- v záujme ochrany svojho zdravia.

„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“     týmto škodiť nechcem- nie je však moja vina, že obsahuje jed.  Ale upozorniť, že málokto  číta zloženie minerálok a kupuje čokoľvek, to chcem. Lebo aj minerálka môže škodiť. Načo mi je minerálka, ktorú v rámci dodržiavania pitného režimu, teda minimum 2-2,5 litra denne, nemôžem pravidelne piť?  Na príležitostné pitie mi stačí jablčkovica 52%… 🙂

„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať “    reklama sa však tvári, že čím viacej   jej  vypijeme, tým zdravšie…Naozaj?

Reklamu považujem minimálne za neetickú.

Alebo sa nájde niekto kto ma bude presviedčať, že fluorid je zdravý? Ak áno, prečo „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“  je teda nevhodná na pravidelnú konzumáciu a pre deti???

Ale každý máme svoj názor a každý nech si pije čo chce.

 

Ďalšie bežné použitie fluoridu sodného, ktorý je smrteľný jed už v malých dávkach, zahŕňa:

Jed na potkany

Anestetiká

Hypnotiká

Psychiatrické lieky

Vojenský nervový plyn (sarin)

Takže ako môžete vidieť, chemický fluorid používaný vo vode je úplne rozdielny od prirodzeného apatitu, ktorý pomáha budovať a zosilňovať zuby a kosti. Apatit je organická soľ, ktorá môže byť využitá telom len ak je prijatá zo správneho jedla. Iné neorganické verzie fluoridov sú jedy a telo ich nevie využiť.

Nežiaduce účinky fluoridu

Podľa informácií z Material Safety Data Sheet (Karta bezpečnostných údajov), je fluorid sodný nebezpečný toxín, ktorý môže spôsobiť vážne zdravotné problémy pre:

obličky

srdce

tráviaci trakt

kosti a skeletálne štruktúry

zuby

nervy

Ako fluorid ničí vaše zdravie?

Fluorid je kumulatívny jed a až 98% fluoridu, ktorý prijmete potravou a tekutinami sa absorbuje do vašej krvi cez tráviaci trakt. Odtiaľ zasa vstupuje do bunkových tkanív organizmu. Asi 50% fluoridu, ktorý prijímate denne potravou sa vylúči cez obličky. Zvyšok sa hromadí vo vašich zuboch a kostiach, epifýze (šišinka alebo mozgový prívesok) a iných tkanivách, napríklad v aorte (srdcovej tepne).

Hodnota, ktorá sa uskladní vo vašich zuboch a kostiach, závisí od vášho veku. U detí sa viac než 50% prijatého fluoridu uloží v kostiach, ale u dospelých je to iba okolo 10%. Ako aj v zuboch, fluorid sa uskladňuje v kostiach pomocou iónovej výmeny s hydroxyl apatitom.

Síce sa fluorid aj z kostí postupne rozpúšťa, je to oveľa pomalší proces než sa uskladňuje, takže pokiaľ prijímate fluorid neustále, tak sa s vekom zvyšuje jeho zásoba v kostiach. Preto ak sú vaše obličky poškodené, hromadenie fluoridu sa zvýši a s tým aj pravdepodobnosť poškodenia.

Zdroj: http://martinchudy.blogspot.sk/2013/08/fluor-v-pitnej-vode-podvod-storocia.html

a ďalšie články o fluoride: https://www.hab.sk/n/pitny-rezim-porovnanie-mineralok

http://www.detoxikacia-organizmu.com/fluorid/

Blockova loteria a nielen. . . lutujem vyhercov aut. . .

30.09.2013

Rozpisovat sa o podrobnostiach blockovej loterie nema vyznam.Vyznam ma podotknut, ze zlodej krici chytte zlodeja...nik vas tak legalne neokradne ako tento stat. O co ide? Kazdy kto vyhra auto, automaticky viac »

Mať rád poľovníkov. . .

29.09.2013

Mať rád poľovníkov...??? Možno by niekto tvrdil, že sa v zime starajú o zvieratá...Poznáte však poľovníka, ktorému robí problém zabiť zviera? Ktorému, keď pozerá do srnčích očí, viac »

Daroval som motýľovi život. . .

26.09.2013

Daroval som motýľovi život...Nie, nie tým, že som ho nezabil, tie krásne stvorenia snáď nezabíja nikto, kto si váži prírodu...Ja som mu ten život daroval doslova...Bolo sychravé jesenné viac »

Trump

Trump: Severná Kórea chce schôdzku na najvyššej úrovni 'čo najskôr'

24.04.2018 18:16

Trump hovoril o svojich plánoch na skoré stretnutie so severokórejským lídrom počas rokovania s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom v Bielom dome.

Trump US Japan

Trump varoval Irán pred obnovením svojho jadrového programu

24.04.2018 18:02

Trump sa tak vyslovil na stretnutí s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom, s ktorým bude o jadrovej dohode medzi Teheránom a svetovými veľmocami rokovať.

USA, Francúzsko, Macron, návšteva, Trump

Trump prijal v Bielom dome Macrona, ktorý je na štátnej návšteve

24.04.2018 17:35

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa s Donaldom Trumpom stretol už v pondelok po prílete, schôdzka bola ale súkromná.

pellegrini, koz, odborári

Dôchodkový strop sa stále rieši

24.04.2018 17:21

Bude sa pracovať najviac do šesťdesiatpäťky? Alebo o rok menej? V otázke určenia penzijného stropu nie je nič isté.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 13031x
Priemerná čítanosť článkov: 2606x

Autor blogu

Kategórie