Založ si blog

Reklama nadovšetko?

ak ju raz zacnete pit

 

Reklama nadovšetko?

I napriek tomu, že reklamy nám gumujú mozgy už dlho, nemôžem si na nich zvyknúť. Akonáhle nejaká začne, prepínam kanál. Nehovoriac o tom, že skoro všetky reklamy sú o peniazoch, pôžičkách, poistkách  a vidieť nejakú trefnú a zaujímavú reklamu je už skôr rarita. Na Slovensku je to už raz tak.

Ale aj inak. dokonca sem tam sa objaví reklama ktorá propaguje nezdravý výrobok, hoci aj minerálku. Samozrejme práve vtedy, keď frčí pitný režim a sme bombardovaní upozorneniami, koľko mame denne piť.

Tak som si kúpil   „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“  za dobru cenu. Vypil som fľašku – a to bola posledná v mojom živote.

Náhodou som sa pozrel na zloženie a čo nevidím: nevhodná na pravidelnú konzumáciu a  pre deti do 7 rokov…

Poviete si, že o nič nejde?  Ako môže minerálka škodiť?

Dôvod: príliš veľké množstvo fluoridov.

Nuž pomyslite si, veď fluoridy sú aj v zubnej paste…áno, ale fluoridy sú všeobecne jedy.

Ešteže nežijeme v USA, kde fluoridy pijú v pitnej vode…aspoň mi je jasné, prečo sú američania takí, akí sú…

Nie je mi jasne, že niekto môže propagovať zdraviu neprospešný  výrobok (ak by nebol ,  tak by ho mohli snáď piť aj deti  a dal by sa pravidelne konzumovať…či?)

Darmo, žijeme na Slovensku- stačí na niečo hodiť reklamu a mnohí sa na výrobok hneď aj vrhnú -čo tam po kvalite alebo škodlivosti.

Takže dodržiavajte pitný režim, ale skúste si radšej vybrať inú minerálku- v záujme ochrany svojho zdravia.

„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“     týmto škodiť nechcem- nie je však moja vina, že obsahuje jed.  Ale upozorniť, že málokto  číta zloženie minerálok a kupuje čokoľvek, to chcem. Lebo aj minerálka môže škodiť. Načo mi je minerálka, ktorú v rámci dodržiavania pitného režimu, teda minimum 2-2,5 litra denne, nemôžem pravidelne piť?  Na príležitostné pitie mi stačí jablčkovica 52%… 🙂

„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať “    reklama sa však tvári, že čím viacej   jej  vypijeme, tým zdravšie…Naozaj?

Reklamu považujem minimálne za neetickú.

Alebo sa nájde niekto kto ma bude presviedčať, že fluorid je zdravý? Ak áno, prečo „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“  je teda nevhodná na pravidelnú konzumáciu a pre deti???

Ale každý máme svoj názor a každý nech si pije čo chce.

 

Ďalšie bežné použitie fluoridu sodného, ktorý je smrteľný jed už v malých dávkach, zahŕňa:

Jed na potkany

Anestetiká

Hypnotiká

Psychiatrické lieky

Vojenský nervový plyn (sarin)

Takže ako môžete vidieť, chemický fluorid používaný vo vode je úplne rozdielny od prirodzeného apatitu, ktorý pomáha budovať a zosilňovať zuby a kosti. Apatit je organická soľ, ktorá môže byť využitá telom len ak je prijatá zo správneho jedla. Iné neorganické verzie fluoridov sú jedy a telo ich nevie využiť.

Nežiaduce účinky fluoridu

Podľa informácií z Material Safety Data Sheet (Karta bezpečnostných údajov), je fluorid sodný nebezpečný toxín, ktorý môže spôsobiť vážne zdravotné problémy pre:

obličky

srdce

tráviaci trakt

kosti a skeletálne štruktúry

zuby

nervy

Ako fluorid ničí vaše zdravie?

Fluorid je kumulatívny jed a až 98% fluoridu, ktorý prijmete potravou a tekutinami sa absorbuje do vašej krvi cez tráviaci trakt. Odtiaľ zasa vstupuje do bunkových tkanív organizmu. Asi 50% fluoridu, ktorý prijímate denne potravou sa vylúči cez obličky. Zvyšok sa hromadí vo vašich zuboch a kostiach, epifýze (šišinka alebo mozgový prívesok) a iných tkanivách, napríklad v aorte (srdcovej tepne).

Hodnota, ktorá sa uskladní vo vašich zuboch a kostiach, závisí od vášho veku. U detí sa viac než 50% prijatého fluoridu uloží v kostiach, ale u dospelých je to iba okolo 10%. Ako aj v zuboch, fluorid sa uskladňuje v kostiach pomocou iónovej výmeny s hydroxyl apatitom.

Síce sa fluorid aj z kostí postupne rozpúšťa, je to oveľa pomalší proces než sa uskladňuje, takže pokiaľ prijímate fluorid neustále, tak sa s vekom zvyšuje jeho zásoba v kostiach. Preto ak sú vaše obličky poškodené, hromadenie fluoridu sa zvýši a s tým aj pravdepodobnosť poškodenia.

Zdroj: http://martinchudy.blogspot.sk/2013/08/fluor-v-pitnej-vode-podvod-storocia.html

a ďalšie články o fluoride: https://www.hab.sk/n/pitny-rezim-porovnanie-mineralok

http://www.detoxikacia-organizmu.com/fluorid/

Ako sociálna poisťovňa okráda svojich občanov II.

10.05.2018

Ako sociálna poisťovňa okráda svojich občanov II. V predošlom dieli (http://cocker.blog.pravda.sk/2013/09/25/3/) som rozoberal prípad občana, ktorého okradla sociálna poisťovňa. Ten príbeh viac »

Blockova loteria a nielen. . . lutujem vyhercov aut. . .

30.09.2013

Rozpisovat sa o podrobnostiach blockovej loterie nema vyznam.Vyznam ma podotknut, ze zlodej krici chytte zlodeja...nik vas tak legalne neokradne ako tento stat. O co ide? Kazdy kto vyhra auto, automaticky viac »

Mať rád poľovníkov. . .

29.09.2013

Mať rád poľovníkov...??? Možno by niekto tvrdil, že sa v zime starajú o zvieratá...Poznáte však poľovníka, ktorému robí problém zabiť zviera? Ktorému, keď pozerá do srnčích očí, viac »

SR polícia NAKA Kuciak vražda podozrivý zatknutie NRX

Muž predal svoju maloletú dcéru na sobáš s maloletým chlapcom

21.01.2019 16:23

Obvinený Tomáš odovzdal v okrese Komárno svoju dcéru v roku 2017 ďalším obvineným osobám za účelom núteného sobáša.

záveje Oravská Lesná vojaci hasiči pomoc

Hasiči na Orave a Kysuciach pokračujú v odstraňovaní následkov kalamity

21.01.2019 16:19

V pondelok sa približne 25 hasičov s 15 kusmi techniky sústreďovalo v obci Oravská Lesná.

SR doprava železnice stanica Vinohrady Bratislava vlak

Železničnú zastávku Bratislava-Vinohrady opravia za vyše 350 000 eur

21.01.2019 15:47

ŽSR chcú tak na tomto mieste zvýšiť kultúru cestovania z pohľadu užívania budovy a aj nástupíšť.

Ján Baránek

VIDEO: Úniky z vyšetrovania vraždy novinára sú nebezpečné, hovorí analytik

21.01.2019 15:41

„Je nenormálne, ak unikajú zo spisu každý deň informácie,“ povedal analytik Ján Baránek v súvislosti s kauzou komunikácie obvinenej Aleny Zs. s vplyvnými politikmi.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 6
Celková čítanosť: 15878x
Priemerná čítanosť článkov: 2646x

Autor blogu

Kategórie