Reklama nadovšetko?
I napriek tomu, že reklamy nám gumujú mozgy už dlho, nemôžem si na nich zvyknúť. Akonáhle nejaká začne, prepínam kanál. Nehovoriac o tom, že skoro všetky reklamy sú o peniazoch, pôžičkách, poistkách a vidieť nejakú trefnú a zaujímavú reklamu je už skôr rarita. Na Slovensku je to už raz tak.
Ale aj inak. dokonca sem tam sa objaví reklama ktorá propaguje nezdravý výrobok, hoci aj minerálku. Samozrejme práve vtedy, keď frčí pitný režim a sme bombardovaní upozorneniami, koľko mame denne piť.
Tak som si kúpil „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“ za dobru cenu. Vypil som fľašku – a to bola posledná v mojom živote.
Náhodou som sa pozrel na zloženie a čo nevidím: nevhodná na pravidelnú konzumáciu a pre deti do 7 rokov…
Poviete si, že o nič nejde? Ako môže minerálka škodiť?
Dôvod: príliš veľké množstvo fluoridov.
Nuž pomyslite si, veď fluoridy sú aj v zubnej paste…áno, ale fluoridy sú všeobecne jedy.
Ešteže nežijeme v USA, kde fluoridy pijú v pitnej vode…aspoň mi je jasné, prečo sú američania takí, akí sú…
Nie je mi jasne, že niekto môže propagovať zdraviu neprospešný výrobok (ak by nebol , tak by ho mohli snáď piť aj deti a dal by sa pravidelne konzumovať…či?)
Darmo, žijeme na Slovensku- stačí na niečo hodiť reklamu a mnohí sa na výrobok hneď aj vrhnú -čo tam po kvalite alebo škodlivosti.
Takže dodržiavajte pitný režim, ale skúste si radšej vybrať inú minerálku- v záujme ochrany svojho zdravia.
„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“ týmto škodiť nechcem- nie je však moja vina, že obsahuje jed. Ale upozorniť, že málokto číta zloženie minerálok a kupuje čokoľvek, to chcem. Lebo aj minerálka môže škodiť. Načo mi je minerálka, ktorú v rámci dodržiavania pitného režimu, teda minimum 2-2,5 litra denne, nemôžem pravidelne piť? Na príležitostné pitie mi stačí jablčkovica 52%… 🙂
„Ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať “ reklama sa však tvári, že čím viacej jej vypijeme, tým zdravšie…Naozaj?
Reklamu považujem minimálne za neetickú.
Alebo sa nájde niekto kto ma bude presviedčať, že fluorid je zdravý? Ak áno, prečo „ak ju raz začnete piť, neviete s tým prestať“ je teda nevhodná na pravidelnú konzumáciu a pre deti???
Ale každý máme svoj názor a každý nech si pije čo chce.
Ďalšie bežné použitie fluoridu sodného, ktorý je smrteľný jed už v malých dávkach, zahŕňa:
Jed na potkany
Anestetiká
Hypnotiká
Psychiatrické lieky
Vojenský nervový plyn (sarin)
Takže ako môžete vidieť, chemický fluorid používaný vo vode je úplne rozdielny od prirodzeného apatitu, ktorý pomáha budovať a zosilňovať zuby a kosti. Apatit je organická soľ, ktorá môže byť využitá telom len ak je prijatá zo správneho jedla. Iné neorganické verzie fluoridov sú jedy a telo ich nevie využiť.
Nežiaduce účinky fluoridu
Podľa informácií z Material Safety Data Sheet (Karta bezpečnostných údajov), je fluorid sodný nebezpečný toxín, ktorý môže spôsobiť vážne zdravotné problémy pre:
obličky
srdce
tráviaci trakt
kosti a skeletálne štruktúry
zuby
nervy
Ako fluorid ničí vaše zdravie?
Fluorid je kumulatívny jed a až 98% fluoridu, ktorý prijmete potravou a tekutinami sa absorbuje do vašej krvi cez tráviaci trakt. Odtiaľ zasa vstupuje do bunkových tkanív organizmu. Asi 50% fluoridu, ktorý prijímate denne potravou sa vylúči cez obličky. Zvyšok sa hromadí vo vašich zuboch a kostiach, epifýze (šišinka alebo mozgový prívesok) a iných tkanivách, napríklad v aorte (srdcovej tepne).
Hodnota, ktorá sa uskladní vo vašich zuboch a kostiach, závisí od vášho veku. U detí sa viac než 50% prijatého fluoridu uloží v kostiach, ale u dospelých je to iba okolo 10%. Ako aj v zuboch, fluorid sa uskladňuje v kostiach pomocou iónovej výmeny s hydroxyl apatitom.
Síce sa fluorid aj z kostí postupne rozpúšťa, je to oveľa pomalší proces než sa uskladňuje, takže pokiaľ prijímate fluorid neustále, tak sa s vekom zvyšuje jeho zásoba v kostiach. Preto ak sú vaše obličky poškodené, hromadenie fluoridu sa zvýši a s tým aj pravdepodobnosť poškodenia.
Zdroj: http://martinchudy.blogspot.sk/2013/08/fluor-v-pitnej-vode-podvod-storocia.html
a ďalšie články o fluoride: https://www.hab.sk/n/pitny-rezim-porovnanie-mineralok
Celá debata | RSS tejto debaty